YOUACO | ייעוץ תעסוקתי | אבחון לימודים פסיכולוגי | התאמה לעבודה

אודות

מי זה YOUACO - קצת עלינו ועל השיטה

הסיפור של רענן ו - YOUACO

שמי רענן הס, פסיכולוג תעסוקתי בעל ותק של עשרות שנים, לשעבר ראש החטיבה החברתית בהסתדרות הפסיכולוגים, מפתח המתודולוגיה של YOUACO ו.. איש של ים בכל מהותי. את נפלאות הים גיליתי בזמן שירותי הצבאי כקצין בחיל הים, ומאז ועד היום, הים הוא עבורי קריאה למסע. ולמסע, תמיד יש יעד.
כשאני יוצא להפלגה, אני יודע בדיוק לאן אני רוצה להגיע. אני לא נותן לגלים לסחוף אותי ולרוח לשאת אותי לכל עבר...
אני מכוון את הספינה ביד בוטחת, גם לנוכח הטלטלות הבלתי נמנעות של הדרך. מה שנותן לי את הרצון ואת הנחישות להתקדם זו הידיעה הפנימית הברורה - מה מחכה לי בקצה המסע.
אני מאמין שלכל אדם יש ים משלו. ומטרה שקוראת לו.
לא הגענו לכאן כדי לתת לחיים לעבור על ידינו, או, לחילופין, כדי לתת לאחרים להכתיב את חיינו, מבלי שנזהה בתוכנו את המטרה האמיתית שלשמה אנחנו פה.
אנחנו חיים את החיים האלה פעם אחת. וזכותנו לחיות אותם במקסימום.
אלא שבמציאות של היום, קל מאד להיסחף וללכת לאיבוד. אנחנו מוצפים בשלל עצות.. שפע של הזדמנויות קריירה ולימודים.. סלוגנים מפתים שנרקחו על ידי מיטב המוחות השיווקיים.
איך מחליטים??
כשמדובר בעתיד שלך, יש טעויות שאתה לא יכול להרשות לעצמך לעשות.
לשם כך פיתחנו את YOUACO – מערכת פסיכולוגית חדשנית שתעזור לך להבין מה מפעיל אותך, מה עושה לך טוב בחיים ולאן עליך לכוון.
YOUACO מוציאה מהמשוואה את כל רעשי הרקע – את מערבולת הלחץ החברתי, את הטיות המין, הרקע והתרבות ואת השפעת האינטרסים הקרים של נציגי מוסדות ההשכלה השונים.
כשכל הרעשים האלה מנוטרלים, מה שנשאר הוא – אתה. מי שבאת לעולם הזה להיות. YOUACO לא רק מראה לך את היעד על המפה, אלא גם מכוונת אותך אליו.
בעזרת המצפן שנותנת לך YOUACO אתה יודע - לא מנחש, כי אם יודע – מהן אפשרויות הלימודים והקריירה שיפתחו בפניך דלת לחיים מרגשים, חיים בהם תביא למיצוי את החוזקות שלך ותפעל מתוך בעירה פנימית.

איך נולד הרעיון להקים את YOUACO?

כהורה למתבגרים הייתי עד מקרוב לתחושות הלחץ והבלבול שהציפו את ילדיי לאחר שהשתחררו מהצבא. הנושא "החם" אצלנו בבית היו שאלות קריטיות שהעסיקו בלי הפסקה את ילדיי ואת חבריהם – מה אני הולך לעשות? מה נכון לי? ומה יקרה אחר-כך?
כפסיכולוג וכאבא הבנתי שהדרך שלי לעזור באמת למי שאני אוהב, היא ליצור כלי שיאפשר לילדיי להכיר טוב יותר את עצמם; כלי פסיכולוגי שיעזור להם להחליט נכון כבר בתחילת הדרך. בלי לחץ.

האתגר היה לקחת את הניסיון העשיר שצברתי כפסיכולוג תעסוקתי, לרתום את כוח הטכנולוגיה וליצור כלי אבחוני נגיש אונליין, שיהיה זמין לכל מי שרוצה ליצור את העתיד שלו וליהנות מיכולת החיזוי המדויקת להפליא שמציע ענף הפסיכולוגיה.
אחרי 5 שנות פיתוח – עמדנו באתגר הזה ויצרנו מערכת שאנחנו גאים בה, מערכת שעד היום נתנה תשובות ממוקדות לעשרות אלפי משתמשים.


פיתחנו את YOUACO כי אכפת לנו מכם; כי חשוב לנו שתבחרו נכון.
עכשיו.... תורכם! 😊

הצוות שלנו

אלעד יאורי - יו"ר

מייסד משותף ומנכ"ל SouthUp, מרכז חדשנות אזורי הפועל במודל ייחודי וחדשני שפותח על ידי המייסדים. מטרת SouthUp היא לייצר צמיחה בעוטף עזה ובצפון הנגב דרך חדשנות, יזמות וטכנולוגיה. במסגרת SouthUp אלעד מנהל חממה טכנולוגית אשר מלווה ומשקיעה בחברות סטארט-אפ. חברות הסטארטאפ פועלות מעוטף עזה, מייצרות תעסוקה איכותית ומשתלבות בתכנית. יזמות לתלמידי בית הספר. אלעד מלווה את הסטארטאפים הן בצד העסקי והן בצד האופרטיבי.

רענן הס - פסיכולוג תעסוקתי ארגוני ראשי

פסיכולוג תעסוקתי ארגוני, מהמובילים בארץ. חבר הועד המרכזי בהסתדרות הפסיכולוגים בישראל מטעם החטיבה החברתית תעסוקתית. בוגר מכון הדסה לייעוץ תעסוקתי ולמיון מועמדים. מומחה בעל ותק רב שנים בייעוץ ללימודים ללימודים ולקריירה במתודולוגיית שיפור ביצועים לצעירים ולמחפשים קריירה שניה ושלישית, יועץ לקשת רחבה של ארגונים, בהם ארגונים ממשלתיים וביטחוניים.

בניהו פלסר - מנהל כללי

בכיר לשעבר בשירות הבטחון הכללי, מגוון תפקידי ניהול והובלת תהליכים. בין היתר הובלת והטמעה של תהליכי אינטגרציה וחדשנות בארגון, קביעת ויישום אסטרטגיה. בוגר BA מהאוניברסיטה העברית, MBA בהצטיינות מהקרייה האקדמית אונו. משמש כיועץ לארגונים מסורתיים בהטמעת תהליכי חדשנות.

Advisory Board

ד"ר שבתאי לובל

בעל תואר ראשון, שני ושלישי מאוניברסיטת בר אילן, שימש במשך שנים רבות כמנכ"ל ומשנה לנשיא אוניברסיטת בר אילן ויו"ר ועד מנכ"לי האוניברסיטאות. בשנת 2012, כאות הערכה על פועלו הרב ותרומתו המיוחדת בתחום החינוך האקדמי, קיבל את פרס החינוך מטעם איגוד התקשורת והעיתונות בישראל באירוע במעמד המשנה לרוה״מ והשר לפיתוח הנגב והגליל ובנוכחות אנשים מן האקדמיה והממסד הבטחוני. בשנים האחרונות משמש ד״ר לובל כיועץ ומלווה של מוסדות חינוך רבים.

ד"ר אביגדור רימר

בעל תואר שלישי בפסיכולוגיה מהאוניברסיטה העברית בירושלים, היה ממקימי חברת פילת והפסיכולוג הראשי של החברה במשך שנים רבות. ד״ר רימר הוא בעל ניסיון רב בתחום הפסיכומטרי ומרצה מבוקש לפסיכולוגיה באוניברסיטאות ובמכללות. בשנים האחרונות היה ראש החוג לפסיכולוגיה במכללה האקדמית גליל מערבי.

ד"ר יצחק וייס

ד"ר יצחק וייס הוא בוגר תואר ראשון במדעי ההתנהגות, תואר שני בפסיכולוגיה חברתית, ארגונית ותעסוקתית במחלקה לפסיכולוגיה של אוניברסיטת בר אילן. עבודת הדוקטורט שלו נכתבה בתחום החינוך באוניברסיטת בר אילן ובשנים האחרונות מרצה ומלמד סטטיסטיקה, שיטות מחקר ופסיכולוגיה תעסוקתית באוניברסיטת בר אילן ובמכללות רבות.

ד"ר אבי שניידר

ד"ר אבי שניידר הוא בוגר תואר ראשון במדעי ההתנהגות ותואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני בבית הספר למדעי ההתנהגות במסלול האקדמי המכללה למינהל. עבודת הדוקטורט שלו נכתבה בחוג לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון שבנגב. בשנים האחרונות ד"ר שניידר עומד בראש בית הספר להתנהגות ארגונית של המכללה למינהל והוא מרצה כריזמטי ומבוקש.